AES

Aktualności

Panel zgłoszeniowy AES STALLION Grading 2024 otwarty!

Panel zgłoszeniowy AES STALLION Grading 2024 otwarty!

Ruszyły zgłoszenia do dziewiątej edycji uznawania ogierów szlachetnych dla księgi Anglo European Studbook w Polsce. Wydarzenie od lat cieszy się popularnością wśród hodowców, z roku, na rok przybywa również ogierów z licencją tej prężnie rozwijającej się księgi.

Jak zgłosić ogiera?

Aby zgłosić ogiera wystarczy zarejestrować się i wypełnić formularz TUTAJ (https://angloeuropeanstudbook.co.uk/events/salio-equisport-resort-poland-aes-stallion-grading-poland

), a następnie przesłać skany rodowodu ogiera oraz dane rozliczeniowe właściciela na adres aespolska@gmail.com

Uwaga! Zgłoszenia niekompletne nie będą uwzględniane. Termin zgłoszeń upływa 10 stycznia.

Jakie ogiery mogą wziąć udział w AES STALLION Grading?

W uznawaniu mogą uczestniczyć ogiery trzyletnie (rocznik 2021) i starsze. Komisja ocenia zarówno ogiery skokowe, ujeżdżeniowe jak i zaawansowane w krew (WKKW). Sposób prezentacji jest zależny od wieku konkretnego kandydata.

Opłaty

Opłata organizacyjna: 600 zł, opłata za zgłoszenie po terminie: 900 zł. Potwierdzeniem udziału w uznawaniu jest wpłata powyższej opłaty. Istnieje możliwość rezerwacji boksu w stajni murowanej, za dodatkową opłatą 150 zł. Dane do przelewu poniżej.

Jeździecki Klub Sportowy Salio Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała 75 1090 2705 0000 0001 2090 7934

Do powyższych opłat organizacyjnych należy doliczyć bezzwrotną opłatę za ocenę ogiera w kwocie 246 euro – płatne na konto TyszkoHorses Sp. z o.o.  PL 56 1020 3437 0000 1802 0263 4822 lub gotówką 24 stycznia w biurze wydarzenia. Dane do wystawienia FV prosimy przesłać w tytule przelewu lub mailem na adres aespolska@gmail.com

Uiszczenie powyższych wpłat to warunek konieczny aby dopuścić ogiera do udziału w wydarzeniu.

Jeżeli ogier uzyska licencję należy wnieść opłatę w wysokości 1000 euro netto (+23% VAT). Brak dokonania opłaty oznacza, że licencja nie zostanie wydana.

Wymagania i sposób prezentacji

Każdy z ogierów ubiegających się o licencję musi zostać zaprezentowany na płycie (w trakcie oceny płytowej komisja ocenia poprawność budowy ogiera, jest też wykonywana ocena liniowa) oraz luzem lub pod siodłem.

Konie trzyletnie są prezentowane luzem. Czteroletnie konie skokowe luzem lub pod siodłem. Czteroletnie i starsze ogiery ujeżdżeniowe – pod siodłem. Ogiery starsze są prezentowane pod siodłem, adekwatnie do wieku.

Istnieje możliwość uznania starszego ogiera, po karierze sportowej (który z powodu wieku lub kontuzji nie pracuje pod siodłem). W takim wypadku należy zaprezentować ogiera na płycie i przedstawić jego wyniki sportowe (wyniki minimum na poziomie klasy C). Za przygotowanie ogiera do płyty oraz za bezpieczeństwo podczas jego pezezentacji odpowiada właściciel lub osoba prezentująca. Przypominamy również o schludnym ubiorze prezentera.

Kontakt

Na wszelkie pytania odpowiedzi udziela Joanna Rosicka-Tyszko, przedstawicielka księgi Anglo European Studbook w Polsce + 48 516 005 225  Kontakt w sprawach dotyczących stajni +48 501 005 900

Do zobaczenia w Salio!

01.12.2023